اینستاگرام

لینکدین

 

تمامی حقوق برای واحد انفورماتیک موسسه حقوقی عدالت مدرن محفوظ است.

021-22373548

مشاوره تلفنی رایگان

تلگرام

اینستاگرام

لینکدین

جستجو
فهرست
داوری
موسسه حقوقی عدالت مدرن

خدمات داوری موسسه عدالت مدرن

داوری داخلی

 

کثرت مراجعه به محاکم و اوقات رسیدگی طولانی دادگاهها و همچنین عدم دقت لازم در صدور آرا به لحاظ حجم وسیع پرونده های ارجاعی موجب شده تا امروزه بسیاری از افراد به جای مراجعه به محاکم دادگستری به قاضی عمومی مشاوره مراجعه و اختلافات خود را بدین نحو حل و فصل نمایند. از جمله مزیت های این روش آن است که حل خصومت بسیار سریع تر از محاکم صورت می گیرد به طوریکه پروسه رسیدگی و صدور آراء و ابلاغ آن در محاکم دادگستری عموماً یک سال یا بیشتر بطول می انجامد اما به دلیل قطعی بودن و نحوه ابلاغ اوقات رسیدگی آراء صادره و همچنین سایر ویژگی های مختص داوری فرآیند رسیدگی به نتیجه در مدت زمان حدوداً سه ماهه انجام می گردد. داوری علاوه بر مزیت فوق الذکر دارای این حسن است که داور منتخب با در نظر گرفتن کلیه اظهارات و بررسی مدارک احرازی از سوی طرفین اتخاد تصمیم می نماید. اما در محاکم به دلیل کثرت پرونده ها اوقات رسیدگی طولانی بوده و بسیاری از اضهارات و مستندات موجود استماع و مشاهده نمی گردد. بدیهی است انجام امر توسط داوران غیرمتخصص و ناوارد موجب بروز مشکلات عدیده برای طرفین اختلاف می گردد. موسسه حقوقی و داوری طرح عدالت مدرن با در اختیار داشتن داوران متخصص و مجرب اشتباهات داوری را به حداقل رسانده و آرامش خاطر مراجعین محترم را فراهم می آورد.

جهت مشاوره حقوقی رایگان با شماره ۲۲۳۷۳۵۴۸-۰۲۱ تماس بگیرید.

داوری تجاری بین الملل

 

علاوه بر اختلافات مدنی و تجاری داخلی، هرگونه اختلاف بین تجار ایرانی و اتباع سایر کشورها می تواند به داوری این موسسه ارجاع شود. طرفین می توانند قانون حاکم بر اختلاف خود را انتخاب نموده و اطمینان داشته باشند که اختلاف آنها توسط افراد متخصص و بی طرف در یک پروسه سریع و مطمئن رسیدگی خواهد شد.
برای داوری این موسسه نه تنها در دادگاههای ایران معتبر و قابل اجرا است بلکه براساس کنوانسیون بی نالملل نیویورک که در بیش از ۱۵۰ کشور جهان قابلیت اجرا خواهد داشت. بنابراین طرفین می توانند فارغ از محدودیت های مربوط به شناسایی و اجرای احکام ایران در سایر کشورها، اختلاف خود را به داوری این مرکز ارجاع داده و رای داوری را در ایران و یا هر کشور محل اقامت یا استقرار اموال طرف مقابل به اجرا گذارند.

موسسه حقوقی عدالت مدرن

خدمات میانجری گری

 

قانون گدار برای حل اختلاف در امور کیفری با واسطه اشخاص حقوقی، نهاد میانجی گری را پیش بینی نموده است. امری که اخیراً در قانون آیین دادرسی کیفری جدید مصوب ۹۲/۱۲/۰۶ مورد توجه قانون گذار قرار گرفته است و به موجب ماده ۸۶ قانون مذکور در جرائم تعزیری درجه شش، هفت و هشت نظام قضایی می تواند برای حصول سازش بین طرفین موضوع را با توافق آنان به شورای حل اختلاف، شخص یا موسسه ای برای میانجی گری ارجاع دهد و به موجب ماده ۶۳ قانون مذکور نتیجه میانجی گری به صورت مشروح طی صورت مجلس برای بررسی و تایید اقدامات بعدی نزد مقام قضایی ارسال می شود.
به این ترتیب میانجی گری فرآیندی است که طی آن بزه دیده و متهم با حضور میانجی گر در فضای مناسب در خصوص علل، آثار و نتایج جرم اتفاقی و نیز راههای جبران خسارت ناشی از آن نسبت به بزه دیده و متهم گقتگو نموده و در صورت حصول سازش، تعهدات و حقوق طرفین تعیین می گردد.